Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

n11 olarak faaliyetlerimizle ülke ekonomisine değer katmayı, dünyadaki son trendleri takip ederek e-ticarete ve teknolojiye yön vermeyi ve sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma, doğaya ve tüm canlılara hizmet etmeyi amaç edindik. Çalışanlarımız da aktif rol üstlenerek bu doğrultuda değerli katkılarını sunmaktadır.

Ekonomik Sürdürülebilirlik Faaliyetleri

Satış ortakları için eğitim düzenleyen ilk e-ticaret platformu olarak, 2015’ten bu yana Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz eğitimlere, pandemi döneminde online olarak devam ettik. Toplam 500’e yakın webinar düzenledik, eğitimlere 53 binin üzerinde iş ortağımız katılım gösterdi. n11 olarak en çok önemsediğimiz konulardan biri olan KOBİ’lerin e-ticarete katılımını teşvik amacıyla ülke genelinde bulunan 7 Mağaza Destek Noktası sayısını artırmayı hedefliyoruz. Mağaza Destek Merkezi noktalarında KOBİ’lerin soru ve sorunlarının ilk elden cevaplanıp çözümlenmesiyle birlikte ücretsiz fotoğraf çekimi, bire bir rehberlik ve yüz yüze eğitim hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca, KOBİ’lerin e-ticarete katılımının teşvik edilmesi kapsamında n11mağazam, n11faturam, n11depom ve e-ihracat gibi projelerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Toplumsal Destek Faaliyetleri

n11 olarak toplumsal olaylarda sorumluluk bilinciyle hareket ediyor; doğal afet, pandemi gibi beklenmedik sorunlarla karşılaşıldığında hızlı aksiyon almaya ve gereken desteği vermeye özen gösteriyoruz. Covid-19 pandemisi döneminde sağlık sektörünün ihtiyaçlarının karşılanmasına destek amacıyla 1 milyon TL’lik yardım gerçekleştirdik. Pandemi süresince, KOBİ’lere erken ödeme desteği sunduk. Ayrıca, tüm iş ortaklarımıza ek sipariş hazırlama süresi desteği verdik. Doğal afet dönemlerinde bölgedeki KOBİ’lere sistemsel düzenleme desteğinin yanı sıra yardım bölgelerine nakdi yardım yaptık.

Ülkemizi olumsuz etkileyen yangınlar sırasında, felaketten etkilenen canların yaralarını sarmak için WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)’nin yürüttüğü Yaban Hayatı İlk Yardım çalışmalarına destek olduk. HAYTAP ile işbirliği yaparak Sahra Çadırları’ndaki ekipmanın transferi konusunda yardım sağladık.

Düzenli olarak yenilenen ürün listesinden seçimini yapan kullanıcılar, ürünler için bir adres seçimi yapmak zorunda kalmıyor. Kullanıcıların ayni yardımları, en kısa sürede afet bölgesinde gönderiliyor.

6 Şubat 2023’te yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Ticaret Bakanlığımızın başlattığı Deprem Yardımlaşma Seferberliği’ne n11 olarak katıldık. Deprem bölgesi ihtiyaçları için “Sen de Destek Ol” kampanyamızla kullanıcılarımızın bağışlarını hızla bölgeye ulaştırabilecekleri Ahbap, Akut ve AFAD Dijital Destek Kartlarını platformumuzda kullanıma açtık. Ağır kış şartlarında yaşanan deprem felaketinde, 10 ilde depremden etkilenen vatandaşlar için toplam 10 tır battaniyeyi hızla bölgeye sevk ettik.

Sokak Hayvanları için Farkındalık ve Bağış Çalışmaları

Barınaklardaki köpeklerin sevgiye ve bakıma ihtiyacı olduğu bilinciyle Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle sahiplendirme projesini hayata geçirdik.

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü özel KüçükÇiftlik Park işbirliğiyle evcil hayvan festivali gerçekleştirdik. Bilet satışından elde ettiğimiz gelirin tamamını Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ne 70 adet kulübe; Göktürk Belediyesi, Adalar Belediyesi, Büyükada barınaklarına ise toplam 5 ton mama olarak bağışladık.

Dönemsel olarak Adalar, Yedikule ve Göktürk Barınağı’na gerçekleştirilen mama bağışlarıyla sahipsiz hayvanlara destek oluyoruz. Yapılan bağışları, sosyal medya kanallarımız üzerinden bağışçılarla paylaşıyoruz.