Ortaklar

Doğuş Grubu,

300’ün üzerindeki şirketi ve 18 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile hizmet vermektedir.

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışan Doğuş Grubu, 1951 yılında kurulmuştur. Müşterilerinin yanı sıra çalışanları, iş ortakları ve hatta rakipleri için bir tutkuya dönüşecek, sınıfının en iyisi yaşam tarzı markalarını bünyesinde barındıran Doğuş, küresel bir oyuncu olma hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir. Otomotiv, inşaat, medya, yeme-içme, turizm, perakende, gayrimenkul ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu, ayrıca spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürmektedir. Grup, 300’ün üzerindeki şirketi ve 18 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile hizmet vermektedir.

Doğuş Grubu’nun ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı yer alır. Bu yaklaşımı ile Doğuş Grubu, küresel ve saygın marka iş birlikleri ile Türkiye’yi tüm dünyada temsil etmektedir. Doğuş Grubu’nun, otomotivde Volkswagen AG ve TÜVSÜD, turizmde Hyatt International Ltd., marinacılıkta Latsis Grubu ve Kiriacoulis Grubu’nun yanı sıra yeme-içme sektöründe bünyesinde Roka, Zuma ve Oblix gibi markaları bulunduran uluslararası Azumi Grubu ve Amazonico, Ten Con Ten, El Paraguas markalarına sahip Paraguas Group gibi küresel oyuncularla iş birlikleri bulunmaktadır. Grup e-ticaret alanında ise alanında Güney Koreli SK Group ile ortaklık yürütmektedir.

Doğuş Grubu’nun yönetim yaklaşımı, tüm toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilincini de yansıtmaktadır. Doğuş Grubu, sosyal sorumluluk çalışmalarını yürütürken insanların hayatlarında bir iz bırakmayı ve günlük yaşamı daha iyi bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Grubun sosyal sorumluluk projeleri toplumun sürekli ileriye giden ve gelişen bir gelecek yaratmasına katkıda bulunmak hedefiyle yönetilmektedir.

Hayata geçirdiği tüm kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerinde sorumluluklarının bilincinde olan Doğuş Grubu, topluma öncü ve örnek olma amacıyla hareket ederken, yatırımlarıyla ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de değişimin öncüleri arasında yer alan Doğuş Grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmada en iyi şekilde değerlendirmektedir. Doğuş Grubu standartları belirleyen, keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla, ülke ekonomisine faydalı olacağına inandığı iş birliği ve yatırım fırsatlarını incelemeye devam etmektedir.

SK Group

1953’te kurulan SK Group, Kore’yi harabeye çeviren savaş sonrası Kore ekonomisinin toparlanmasına ve büyümesine öncülük etmiştir. Tekstil sektörüyle ilk atılımı yapan SK Group, 1958’de elyaf ihracatı yapan ilk şirket ve Kore’deki ilk temel polyester iplik üreticisi olmuştur. 1973’te Sunkyoung Petroleum’u kuran SK Group, özelleştirilen Korean Petroleum Public Corporation ile birleşmiştir. Sunkyoung Petroleum, 1983’ten itibaren denizaşırı petrol sahalarını geliştirmeye başlamış, böylece Kore enerji endüstrisinde lider konumuna gelmiştir. Şirket hemen ertesi yıl, SK Telecom ile telekomünikasyon sektörüne de adım atmıştır. 1996’da SK Telecom, CDMA teknolojisini ticarileştiren dünyadaki ilk mobil şebeke operatörü olmuştur. İnternet ve telekomünikasyon alanındaki en son teknolojiyi uygulayan SK Telecom, %50’den fazla pazar payıyla Kore’nin mobil endüstrideki öncü lideri olmakla kalmamış, e-ticaret dahil farklı alanlarda genişleyerek dijital yakınsamaya da yön vermiştir. SK Group, iki temel dayanak noktasının (enerji ve kimya ile bilgi ve teknoloji) yanı sıra pazarlama ve lojistik endüstrisi ile yarı iletken malzemeler sektöründe de faaliyet göstermektedir. Şu an itibariyle SK Group hem satış hem de varlıklar bakımından Kore’nin üçüncü büyük holdingi haline gelmiş ve Fortune Global 500 listesinde en büyük 73. şirket olarak yer almıştır. 70.000 şirket çalışanı, 2019’da toplamda 119 milyar Amerikan doları satış gerçekleştirmiştir.