Türkiye’de e-ticaret alanında büyük bir potansiyel var

n11.com, KOBİ’lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını anlattığı eğitimin yenisini İzmir’de düzenledi. Platformun üst düzey yöneticilerinin katıldığı eğitimde n11.com İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato; “Türkiye perakende sektöründe e-ticaretin payı yüzde 5,5’e ulaştı. Hedefimiz e-ticaret potansiyelini eğitimlerimizle destekleyip KOBİ’lerimizi geleceğe hazırlamak” dedi.

E-ticaret platformu n11.com, e-ticaretin önemini ve sahip olduğu açık pazar iş modelinin sunduğu fırsatları anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. Beş yıldır Türkiye’yi il il dolaşarak iş ortaklarına e-ticaret eğitimi veren ve satışlarını artırmanın yollarını paylaşan n11.com’un, İzmir Wyndham Grand Özdilek Otel’de gerçekleşen e-ticaret eğitimine 200 iş ortağı katıldı.

Eğitimin açılışında Türkiye e-ticaret sektörünü ve n11.com’un yürüttüğü çalışmaları değerlendiren İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato; “Genç bir nüfusa sahibiz. Yeni teknolojileri, mobil olmayı, akıllı telefon kullanmayı seviyoruz. Aynı zamanda kredi kartı kullanımımız da artıyor. Özellikle gençlerin alışveriş tercihlerini incelediğimizde, e-ticaret öncelikleri arasında. Sektörün son yıllardaki gelişimine baktığımızda ise Türkiye’de e-ticaret alanında büyük bir potansiyel var. e-Ticaretin toplam perakendedeki oranı yüzde 5,5’e ulaştı. Bu oran Kore’de yüzde 20, gelişmiş ülkelerde ise yüzde 15’in üzerinde. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de bu oranları yakalayacak. Açık pazar iş modelimize dahil olan ve ilk dönemler küçük satışlar gerçekleştiren şirketler, şimdi milyon TL’lik satışlar gerçekleştiriyor. Bugün düzenlediğimiz eğitime katılarak e-ticaret pazarının, n11.com’un avantajlarını, tüketicilerin eğilimini, sektörün gelişimini, satışlarınızı artırma yollarını örnekleriyle takip edebileceksiniz. Bir sonraki görüşmemizde bu salonda da milyon TL satışa ulaşan KOBİ’lerimizi göreceğimize eminim” dedi.

 

KOBİ’ler n11.com’la dijitalleşecek

KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarken sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticaret eğitimini güçlendirecek çalışmalar yapan n11.com; İzmir’de düzenlediği eğitimde iş ortaklarını e-ticaretin dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimi, e-ticaret eğitimi, platform kullanımı, satışı artırma yolları, sipariş süreç yönetimi, mevzuatlar, reklam uygulamaları, tüketici hakları, kişisel verileri koruma kanunu, reklam kullanımı ve kargo süreçleri gibi başlıklar hakkında bilgilendirdi. Eğitimin e-fatura ve e-arşiv bölümünde, n11.com ve Digital Planet iş birliğiyle geliştirilen elektronik fatura sistemi “n11faturam.com”un KOBİ’lere sunduğu avantajlar paylaşıldı.

 

Basın Bilgi: Adem Tokdemir – Communication Partner / 0530 845 42 46

Gizem Üstüner – Communication Partner / 0536 862 21 37

 

“n11.com bir Doğuş Planet markasıdır

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın